Zajęcia Mama Tata i JaWłaściwa aktywność ruchowa dzieci w wieku 4-5 lat jest kluczowa dla rozwinięcia zdolności uczenia się w późniejszym okresie.

Naukowcy udowodnili, że około 50% zdolności uczenia się rozwija się do czwartego roku życia, a dalsze 30% przed ukończeniem roku ósmego. W tych okresie życia tworzą się właśnie główne drogi nerwowe, umożliwiające naukę przez całe życie.

Projekt „Mama tata i ja” wychodzi na przeciw potrzebom 4-5 latków. Profesjonalnie przygotowani trenerzy pokażą dzieciom ciekawe ćwiczenia, które pozwolą na wzorowy rozwój ruchowy, a co za tym idzie także umysłowy.

Celem zajęć w tym wieku jest upowszechnianie aktywności fizycznej oraz promowanie sportu jako pasji, tak aby stały się nieodłącznym elementem życia człowieka. Wiek przedszkolny, jako najbardziej plastyczny i podatny na wszelkie oddziaływania wychowawcze, jest najlepszym okresem na wpajanie dziecku nawyków i zainteresowań, związanych z aktywnością ruchową.

Zarówno dla dzieci jak i dla ich opiekunów niezwykle ważnym czynnikiem jest możliwość wspólnego ćwiczenia. Dodatkowym bonusem projektu jest możliwość wykonywania tych ćwiczeń wraz z rodzicami. Wpływa to korzystnie nie tylko na dzieci, ale także na ich opiekunów.

fb10